Gaidot to brīdi, kad beidzot laikapstākļi mūs palutinās ar siltumu, "Darbīgo rociņu" piecgadīgie un sešgadīgie bērni 24.aprīlī viesojās izziņas un eksperimentu centrā "Lielvārdi" nodarbībā "Eksperimenti ar skaņu".

Kamēr atceramies 5 gadus vecus notikumus, kad vēsajās Birznieka Upīša ielas telpās atvērās Darbīgās rociņas ar saviem pirmajiem trim audzēkņiem, šodien kuplā bērnu un skolotāju pulkā cepām milzu dzimšanas dienas torti!

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Darbīgajās rociņās sākas vēl pirms decembra, jo jau šonedēļ kopīgi ar vecākiem gatavojam Adventes kalendāru, kurā katrs bērns ar savu ģimeni sagatavo pārsteigumu citiem katrai Ziemassvētku gaidīšanas laika dienai - būs skaisti dzejoļi, jauki novēlējumi un ticējumi. 

Bet lai noslēgtu šo mācību semestri, kopā ar ģimenēm veidosim Ziemassvētku zvaigžņu šovu, kas lai neskanētu pārāk skaļi, ir mūsu nu jau tradīcija, kurā bērni kopā ar vecākiem un viens ar otru, izveido kādu priekšnesumu. Tā mēs pagājušajā gadā dziedājām, dejojām, rādījām burvju trikus, rotājām eglīti, skaitījām dzejoļus un jauki pavadījām laiku kopā, sagaidot Ziemassvētku rūķi un mielojoties ar pašu sagādātiem svētku gardumiem. Arī šogad ļausim bērniem izpaust savu radošumu, pašiem domājot un organizējot šo ģimenisko pasākumu. 

Ierasts, ka maija mēnesī visi godina māmiņas viņu īpašajā dienā. 2015.gadā mēs nolēmām rīkoties nedaudz savadāk un tā vietā, lai visi sanāktu bērnudārza telpās uz ierasto Māmiņdienas priekšnesumu vakaru, izvēlējāmies doties svaigā gaisā pie jūras un kārtīgi izkustēties kopīgā Ģimeņu sporta spēļu dienā, godinot ne tikai māmiņas, bet ģimenes kopā būšanu. Šis pasākums nu mums kļuvis par tradīciju, jo jau trešo gadu pēc kārtas sportojam ģimeņu lokā. 

Vai esat redzējuši 22 bērnu bariņu dodamies pastaigā uz Vērmaņdārzu ar valsts karoga lentītēm pie krūtīm? 

Jā, arī mēs Darbīgajās rociņās patriotisma nedēļu sākām ar sarunām Rīta aplī, kas tad ir patriotisms, un piespraudām valsts karoga lentītes pie krūtīm. 

11.novembrī dosimies pie Rīgas pils, lai tur iedegtu piemiņas svecītes Latvijas aizstāvjiem, kā arī, tuvojoties 18.novembrim, apmeklēsim Brāļu kapus.