Montesori bērnu māja „Darbīgās rociņas” ir privātā pirmsskolas izglītības iestāde, kas savā darbā balstās uz pasaulē atzīto un plaši pielietoto Marijas Montesori metodi.

Izglītības iestāde ir reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā (reģistrācijas nr.3401802858) un īsteno licencētu pirmsskolas izglītības programmu (kods 01011111).

Pie mums darbojas bērni vecumā no 2 gadiem līdz skolas gaitu uzsākšanai pilnas dienas grupā no plkst. 6.30 līdz 18.30.

Mēs atrodamies Rīgas centrā - Stabu ielā 63 - mājīgās un gaišās telpās.

Kāpēc „Darbīgās rociņas”?

Montesori pedagoģijā bērna darbošanās ar rokām ir īpaši nozīmīga. Visi Montesori materiāli, ar kuriem bērni darbojas ir veidoti tā, lai trenētu bērna pirkstiņus, attīstītu pareizu zīmuļa un pildspalvas satvērienu ar trīs rakstīšanas pirkstiem un nodrošinātu glīta rokraksta veidošanos. Iepazīties ar katru no Montesori mācību materiālu grupām varat šeit: Didaktiskais materiāls

Roka ir svarīgs izteikšanās instruments cilvēces vēsturiskajā attīstībā jau kopš pirmajiem zīmējumiem uz  alu sienām. Ir zinātniski pierādīts fakts, ka darbošanās ar rokām, ar pirkstiem stimulē smadzeņu centrus, kuri ir atbildīgi par valodas attīstību. Tieši tāpēc arī mūsu galvenais simbols ir vienmēr smaidīgās Darbīgās rociņas.